Milka Gaming
Milka Public 1: 188.40.42.142:50005
Milka Clan War: 188.40.42.142:50006

Milka Gaming Logo
Milka Gaming
Milka Public 1: 188.40.42.142:50005
Milka Clan War: 188.40.42.142:50006

Milka Gaming Logo 
HomePortalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Clock
Menu
Milka Public 1
Milka Gaming B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_0_1_0
Milka Facebook
Milka Gaming

Promote Your Page Too
Milka Gaming Visitors
widgeo.net
Јуни 2023
ПонВтоСреЧетПетСабНед
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar

Статистика
Milka Gaming Banner1.php?color=plava&ip=188.40.42 Milka Gaming Banner1.php?color=plava&ip=188.40.42
Видете ги мислењата без одговор
 

Forum

 
ТемиМислења
Последно мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Добредојдовте

Добредојдовте
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
11Правила на форум...
Пон Дек 20, 2010 1:52 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Претставување на членовите

Претставување на членовитеЗадолжително за секој нов член
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
633deep fear. TeAm...
Пет Фед 18, 2011 11:36 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Ваши сугестии / забелешки / критики

Ваши сугестии / забелешки / критикиОвде истакнете ги сите Ваши забелешки, сугестии и критики за се во врска со форумов.
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
746Znaci na kakvi m...
Сре Мар 23, 2011 2:11 pm
Mr^AnDeRsOn^ Видете го последното мислење
Milka Gaming Empty
 

Milka Gaming

 
ТемиМислења
Последно мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Правила на Milka Gaming

Правила на Milka GamingПравила на серверот
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
11Правила на Milka...
Вто Дек 21, 2010 7:41 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Milka Public 1

Milka Public 1Milka Gaming B_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
891Конкурс за Админ...
Чет Мар 24, 2011 9:43 pm
PpG-Ljup4e-Milka Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Milka Awp Arena

Milka Awp ArenaMilka Gaming B_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
38Конкурс за Админ...
Вто Мар 01, 2011 5:24 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Milka Clan War

Milka Clan WarMilka Gaming B_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
16Конкурс за Админ...
Пет Фед 25, 2011 2:56 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Clan War Турнири

Clan War ТурнириЗакажување за CW
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
33170Статистика
Пон Фед 28, 2011 1:16 pm
[WoW] MaStEr Of DeAtH^ Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Steam

SteamПишувајте за се во врска со Steam
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
11zzz to all
Сре Фед 23, 2011 10:27 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Претставување на Кланови

Претставување на КлановиПретставете го вашиот клан во најдобро светло...
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
13Pretstavuvajne w...
Нед Фед 27, 2011 10:46 pm
Ex!T-_- Видете го последното мислење
Milka Gaming Empty
 

Забава

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Музика

Музика
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
59Snoop Dogg - Wet...
Нед Фед 20, 2011 9:53 pm
Admin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

SpaM

SpaMСпамирање
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
298Каладонт!!!!
Пет Фед 25, 2011 6:54 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Филмови

Филмови
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
110Кој ви е омилен ...
Сре Фед 16, 2011 2:03 pm
aTa[x]es Видете го последното мислење
Нема нови мислења

You Tube

You TubeПрикачувајте интересни видеа од YouTube
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
515Videte :D aTa[x]...
Нед Фед 20, 2011 6:04 pm
aTa[x]es Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Вицотека

ВицотекаВицови
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
273Vicovi od aTa[x]...
Пон Мар 07, 2011 5:27 pm
aTa[x]es Видете го последното мислење
Milka Gaming Empty
 

Off Topic

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Download Секција

Download СекцијаDownload
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
69Counter-Strike 1...
Сре Фед 16, 2011 3:52 pm
nFh | Gug1 Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Драјвери

ДрајвериДрајвери, линкови за download на драјвери
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
00
Нема нови мислења

Компјутерска безбедност

Компјутерска безбедностДискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
13zastita na komju...
Саб Фед 19, 2011 6:58 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Гејминг општество

Гејминг општествоГејминг Зона
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
00
Нема нови мислења

Help Desk

Help DeskПишувајте ѓи вашите проблеми во врска со компјутерот, игрите, програмите...
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
14help -- pomoss ...
Нед Јан 30, 2011 11:27 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Купувам

КупувамДоколку имате понуди или барате да купите нешто, ова е тема за вас.
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
28Kupuvam Steam
Пон Фед 07, 2011 4:35 pm
MaNeKeN Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Продавам

ПродавамДоколку имате да понудите нешто за продавање, искористете ја оваа тема.
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
14PREKU POSTA !
Вто Фед 08, 2011 11:36 pm
prhonyy Видете го последното мислење
Milka Gaming Empty
 

Канта

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Канта

КантаКанта
Модератори: nFh | Gug1, M[k]D.|@ng3l, nL0
00
Milka Gaming Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 593 мислења
Постојат b>168 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Ac1kA
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 20 во Саб Јан 29, 2011 12:06 am

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Moderators ][ M[k]D.|@ng3l ][ nFh | Gug1 ][ nL0 ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен